Agjencia Zhurnal.mk
Auto

Mercedesi i bindur se S-Class do të ketë nivel të lartë të shitjes

Udhëheqësit e Daimlerit besojnë se makina e re Mercedes-Benz S-Class do të rritë nivelin e shitjeve.

“Rritja e pasursë shkon në favor tonin”, ka thënë drejtori ekzekutiv i Daimlerit, Ola Kallenius, gjatë prezantimit të këtij modeli në Stuttgart, ku edhe është ndërtuar një fabrikë e re e me teknologji të avancuar, transmeton KOHA. Derisa ka theksuar se kjo gjeneratë mund të arrijë pritshmëritë.

Pavarësisht rënies në aktivitetin ekonomik shkaku i pandemisë, çmimet për asetet me rrezikshmëri siç është kapitali aksionar kanë shënuar rritje.

Mercedesi ka shitur më shumë se gjysmë milioni njësi të modelit aktual S-Class që nga viti 2013, përfshirë edhe Mercedes-Maybach S-Class.

Sipas Kallneiusit shitjet vjetore kanë arritur më shumë se 100 mijë njësi, nivelin e të cilit mund ta arrijë edhe gjenerata 223.

Postime të ngjashme

Apple konkretizon planet për veturën elektrike, bashkëpunon me kompani të njohura

S.B.

Gjysmë shekulli nga klasiku i Mercedesit

S.B.

Si të mbroni veturën nga gërvishtjet në një garazh publik?

S.B.

Kjo markë veturash lë të gjithë rivalët pas

S.B.

Volkswageni arrin marrëveshje për pagat me sindikatën IG Metall

S.B.

Citroen prezantoi C5 X – Kombinim i sedanit, SUV-it dhe kamionçinës

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...