Agjencia Zhurnal.mk
Auto

Mercedesi prezanton bolidin e Formula 1 me të cilin synon ta mbrojë titullin këtë vit

Mercedesi ka prezantuar bolidin e ri me të cilin synon ta fitojë titullin e tetë rresht në Formula 1.

Mercedes e ka fituar titullin e dyfishtë (individual dhe te konstruktorët) në shtatë vjetët e kaluar.

Bolidi i ri i Mercedesit quhet Mercedes- AMG F1 W12 E Performance.

Mercedesi ka dominuar në F1 që nga prezantimi i motorëve të rinj turbo-hibrid në vitin 2014.

Bolidi i ri e ka një pjesë të madhe të teknologjisë që e kishte bolidi i stinorit të kaluar, me të cilin fitoi 13 nga 17 garat.

Ndryshimet e mëdha në rregulla të F1 janë shtyrë deri në vitin 2022, pas shpërthimit të pandemisë COVID-19.

Postime të ngjashme

Volkswageni arrin marrëveshje për pagat me sindikatën IG Metall

S.B.

Citroen prezantoi C5 X – Kombinim i sedanit, SUV-it dhe kamionçinës

S.B.

Një Tesla me shpejtësi rreth 160 km/orë godet disa makina të parkuara, pastaj përplaset në një shtëpi në Florida

S.B.

Fordi nis prodhimin e versionit të ri të veturës më të shitur në SHBA

S.B.

Vetura luksoze që askush nuk e dëshironte – Tatra 700

S.B.

Fordi nis prodhimin e versionit të ri të veturës më të shitur në SHBA

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...