Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Merimanga e Misurit krijon një rrjetë mjaftueshëm të madhe sa për të kapur një njeri

Natyra nuk pushon së befasuari. I tillë është rasti me këtë rrjetë gjigante merimange që gjendet në Misuri, SHBA.

Një foto u shkrep nga një punonjës i Departamentit të Konservimit në Misurit.

“Specialisti i mediave MDC, Francis Skalicky shkrepi një fotografi të rrjetës së merimangës ndërsa rrinte në një shteg në Springfield kohët e fundit. Një numër i madh i llojeve të merimangave mund të gjenden në Misuri. Rrjetat e tyre janë më të dukshme në fund të verës dhe në vjeshtë, kur merimangat arrijnë madhësinë e tyre më të madhe”, shkruajti Departamenti i Konservimit i Misurit në postimin e tyre në Facebook, transmeton Telegrafi.

https://www.facebook.com/moconservation/photos/a.10150666295867962/10158691082102962/?type=3

Fotoja tërhoqi shumë vëmendje dhe komente. Njerëzit e quajtën rrjetën një pjesë të “mrekullueshme” të arkitekturës së natyrës.

Sado mbresëlënëse është rrjeta, duhet të theksohet se fotografia është bërë gjithashtu në një kënd që e bëri atë të duket më masive.

Postime të ngjashme

Grumbullimi, teknika që ju ndihmon të jeni më produktiv

Lea Muslija

Mençuria dhe grykësia, çfarë i dallon nga njëra-tjetra?

Lea Muslija

Shtohen rastet me depresion, rritet ndjeshëm konsumi i qetësuesve në vend/ Ja pasojat që solli pandemia e COVID-19

Dafina Vidishiqi

Këto 5 mite të njohura bukurie nuk duhet t’i besoni më

Dafina Vidishiqi

Këshilla nga amvisat me përvojë: Një truk që parandalon formimin e akullit në frigorifer

Dafina Vidishiqi

3 arsye pse vajzat mund të bëhen të bezdisshme për një mashkull

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...