Kuriozitete

Merimanga e Misurit krijon një rrjetë mjaftueshëm të madhe sa për të kapur një njeri

Zhurnal Ads

Natyra nuk pushon së befasuari. I tillë është rasti me këtë rrjetë gjigante merimange që gjendet në Misuri, SHBA.

Një foto u shkrep nga një punonjës i Departamentit të Konservimit në Misurit.

“Specialisti i mediave MDC, Francis Skalicky shkrepi një fotografi të rrjetës së merimangës ndërsa rrinte në një shteg në Springfield kohët e fundit. Një numër i madh i llojeve të merimangave mund të gjenden në Misuri. Rrjetat e tyre janë më të dukshme në fund të verës dhe në vjeshtë, kur merimangat arrijnë madhësinë e tyre më të madhe”, shkruajti Departamenti i Konservimit i Misurit në postimin e tyre në Facebook, transmeton Telegrafi.

https://www.facebook.com/moconservation/photos/a.10150666295867962/10158691082102962/?type=3

Fotoja tërhoqi shumë vëmendje dhe komente. Njerëzit e quajtën rrjetën një pjesë të “mrekullueshme” të arkitekturës së natyrës.

Sado mbresëlënëse është rrjeta, duhet të theksohet se fotografia është bërë gjithashtu në një kënd që e bëri atë të duket më masive.

Postime të ngjashme

Australiani ndërton një palestër në garazhin e tij, me pajisje të përdorura dhe me mjete me çmim të volitshëm

admin

Shtëpia e vizituar nga djalli, historia e frikshme që fshihet pas saj

T E

Fotot tronditëse tregojnë se si ngjala del nga barku i zogut gjatë fluturimit

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...