Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Merkel: Efekt shkatërrues për ata që sfidojnë Covid-19

Kancelarja gjermane, Angela Merkel stigmatizoi ata që sfidojnë COVID-19 me një sjellje të papërgjegjshme.

“Disa nga ata sfidojnë rrezikun dhe kjo është shkatërruese”, deklaroi ajo në një takim me studentët në kuadër të dialogut me qytetarët.

Kancelarja shprehu keqardhje që masat kufizuese në Gjermani, duke nisur nga nesër me një kufizim të rëndë, gjejnë më pak konsensus se në pranverë.

“Në sfondin e 400-500 të vdekurve në ditë, disa ngushëllohen me argumentin se virusi prek fillimisht të moshuarit”, theksoi ajo.

”Por, që prindërit e mi vdesin në moshën 80 ose 90 vjeç kjo përbën një diferencë të madhe”, shtoi ajo./atsh

Postime të ngjashme

“Do të pendohen si asnjëherë më parë”- Vladimir Putin paralajmëron reagime kundër provokimeve të huaja

S.B.

Afganistan, 5 të plagosur në një sulm me bombë

S.B.

Gjykata e Koresë së Jugut hedh poshtë padinë kundër Japonisë

S.B.

Danimarka ia jep hua 55,000 vaksina AstraZeneca shtetit fqinj gjerman

S.B.

Drejtësia autorizon ratifikimin e planit evropian të rimëkëmbjes

S.B.

Turqia, Rumania dhe Polonia do të takohen për bisedime vjetore

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...