Merkel-Ramës: Kemi folur në telefon, të shpresojmë që do bëjmë progres për integrimin

Kancelarja gjermane, Angela Merkel në fund të fjalës së kryeministrit Edi Rama në samitin e Berlinit, e ka falënderuara të për këndvështrimin e tij të drejtpërdrejtë në lidhje me integrimin dhe shpreson që të bëhet më shumë progres.

 

“Faleminderit i dashur Edi për tablonë mjaft të drejtpërdrejtë sipas këndvështrimit tuaj. Kemi folur së fundi në telefon dhe shpresojmë që do të bëjmë progres. Në vijim, në listën time është presidenti Bosnje dhe Hercegovinës”, tha Merkel.

Related posts

Vaksinë me detyrim dhe administrata: Të parët në listë do jenë policët, farmacistët, laborantët

D V

Partia Socialiste paditet në SPAK pë patronazhistët

N E

Ambasadorja Yuri Kim zbulon dhuratën e veçantë që mori nga vajza afgane në Tiranë: U emocionova shumë!

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com