Merkel: Sa më shumë të vaksinuar, aq më shpejt kthehemi te liritë tona

Me vaksinën ju nuk mbroni vetëm veten tuaj, por edhe njerëzit që doni, deklaroi sot kancelarja gjermane, Angela Merkel, në konferencën për shtyp në institutin ”Robert Koch”, së bashku me ministrin e Shëndetësisë, Jens Spahn dhe presidentin e institutit, Lothar Wieler.

 

“Sa më shumë njerëz të vaksinohen, aq më shpejt mundemi kthehemi te liritë tona’’, shtoi Merkel.

”Bisedoni në familje, në punë e kudo dhe nxitini njerëzit të vaksinohen”, theksoi Merkel.

”Jemi akoma shumë larg nga qëllimi për të pasur 85% të vaksinuarve të fashës 12 dhe 59 vjeç dhe 90% mbi 60-vjeçarët”, shtoi ajo.

Related posts

Rufetë pushtojnë Indinë/ Në 24 orët e fundit la 38 të vdekur

N E

Një 18-vjeçar po shkon në hapësirë me Jeff Bezos

D V

Në Itali, 99% e viktimave të koronavirusit s’ishin të vaksinuara

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com