Maqedoni

Merko del nga spitali, vazhdon me kurim shtëpiak

Zhurnal Ads

Strugë, 14 tetor – Kryetari i Komunës së Strugës, Ramiz Merko për afër dy muaj ka qëndruar në Klinikën Infektive në Shkup, si pasojë e infektimit me koronavirusin Covid-19.

Merko tashmë është lëshuar nga spitali dhe vazhdon të kurohet dhe rehabilitohet në kushte shtëpiake.

Burime të in7 konfirmojnë se kreu i Strugës ka dalë nga spitali mbrëmjen e djeshme dhe për momentin ndodhet në shtëpinë e tij në Strugë.

Gjendja shëndetësore e tij është stabile, por ka nevojë edhe për disa ditë rehabilitim, ndërkaq në Klinikën për Sëmundje Infektive në Shkup ka qenë ishtruar që nga 20 Gushti.

Postime të ngjashme

A jepet mito në vendin tonë? Gjatë vitit të kaluar rreth 400 mijë qytetarë kanë bërë paralajmërim

T E

518 të infektuar, 9 të vdekur e 200 të shëruar, ja bilanci i fundit me Covid 19

admin

Sot nis panairi i mjaltit në Shkup

XH,I
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...