Kosovë

Merret vendimi: Shkollat në Kosovë hapen më 14 shtator

Zhurnal Ads

Në takimin e sotëm ndërmjet ministrit të Arsimit, Ramë Likaj, me drejtorët komunalë të arsimit, përfaqësuesit e SBASHK’ut dhe të këshillit të prindërve, është marrë vendimi që shkollat të hapen më 14 shtator

Express mëson se nëse një shkollë nuk i plotëson kushtet dhe nuk certifikohet për masat anti-Covid, atëherë në atë shkollë nuk do të fillojë mësimi.

Janë 330 mijë nxënës që do të nisin mësimin në bankat shkollore më 14 shtator.

Buxheti shtesë për fillimin e mësimit nëpër shkolla do të jetë 12.4 milionë euro./Express/

Postime të ngjashme

Konfirmohet: Gjykata Speciale ka arrestuar Salih Mustafën

admin

Ekonomia e Kosovës gjatë këtij vitit pritet të tkurret me rreth 6.7 për qind

S.B.

Policia e Kosovës po e asiston EULEX’in në aksionin te zyrat e veteranëve

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...