Agjencia Zhurnal.mk
Kronika

Merrte 200 euro për person, policia arreston 20-vjeçarin që transportonte klandestinë të paligjshëm

Policia në Kakavijë ka goditur një tjetër rast i tentativës për dhënie ndihmë për kalim të paligjshëm të kufirit, kundrejt fitimit prej 200 eurosh për person.

Në pranga u vu 20-vjeçari, i cili u kap duke transportuar 5 emigrantë të paligjshëm.

“Shërbimet e Policisë Kufitare Kakavijë, në bashkëpunim me shërbimet e FRONTEX-it dhe Seksionin për Hetimin e Trafiqeve në DVP Gjirokastër, pas informacioneve të siguruara në rrugë operative, arrestuan në flagrancë shtetasin A. L., 20 vjeç, banues në Tiranë.

Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi u kap në afërsi të fshatit Peshkëpi, duke transportuar me automjetin tip “Ford”, 5 emigrantë të paligjshëm nga vendet e treta, në drejtim të Tiranës, kundrejt fitimit 200 euro për person”, thotë policia.

Në cilësinë e provës materiale u sekuestruan automjeti dhe një aparat celular.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Gjirokastër, për veprime të mëtejshme, për veprën penale “Ndihma për kalim të paligjshëm të kufijve”.

Postime të ngjashme

Ky është shoferi i kamionit nga RMV, ku u sekuestruan 300 kg kokainë në Durrës

Dafina Vidishiqi

Arrestohet një person në Manastir, kapet me lëndë narkotike

Dafina Vidishiqi

Kapet 300 kg kokainë në Portin e Durrësit, gjendet në kamionin e një shtetasi nga Maqedonia e Veriut

Dafina Vidishiqi

Shtip, gjendet i vdekur një 38-vjeçar

R Zh

Një qytetar i Dibrës është plagosur me armë zjarri

Zekirija Haxhiu

Marihuana në malin e Tetovës, paraburgosen tre shkupjanët!

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...