Shqipëri

Mesazhi i Presidentit Meta: Do t’ia dalim me sukses sepse nuk kemi rrugë tjetër

Zhurnal Ads

Presidenti Ilir Meta ishte i pranishëm në ceremoninë e organizuar me rastin e 111-vjetorit të Kongresit të Dibrës. Përmes një postimi në ‘Facebook’, kreu i shtetit thekson se kjo ishte ngjarjeje madhore, që i parapriu Pavarësisë së Shqipërisë.

Sipas tij, sfida më e madhe që ka sot Shqipëria, është që të dëshmohet patriotizmi i vërtetë dhe respektimi i të parëve tanë.

“Nder i veçantë të merrja pjesë në akademinë solemne të organizuar me rastin e 111-vjetorit të Kongresit të Dibrës, kësaj ngjarjeje madhore, që i parapriu Pavarësisë së Shqipërisë.

Sfida më e madhe që kemi sot dhe gjithçka duhet të bëjmë, për të dëshmuar patriotizmin e vërtetë dhe respektimin e të parëve tanë, është të mbajmë të rinjtë në këto troje duke i edukuar me vlerat më të mira kombëtare.
T’ju rikthejmë shpresën dhe t’ju krijojmë të gjitha mundësitë për t’u punësuar dhe për të ndërtuar të ardhmen e sigurtë dhe europiane në vendlindjen e tyre.

Do t’ia dalim me sukses sepse nuk kemi rrugë tjetër. AL”, shkruan Meta.

Postime të ngjashme

PS mbledh sot Asamblenë, në horizont ndryshimet në qeveri

admin

Rrahën me mjete të forta 56-vjeçarin, arrestohen 4 persona në Vlorë

admin

Vetëvrasja e dy pacientëve me Covid 19 tek “Shefqet Ndroqi”, Prokuroria nis hetimet

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...