Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Mesazhi prekës i Mertens për Maradonën: Më fal që emri im u vendos përkrah tëndit!

Ndarja e parakohëshme nga jeta e legjendës argjentinase Diego Armando Maradona ka prekur të gjithë botën e futbollit dhe sidomos futbollistët e Napolit.

Një mesazh vërtet shumë prekës El Pibe D’Oros ja ka dedikuar Dries Mertens sulmuesi i Napolit emri i të cilit është vendosur përkrah Maradonës për faktin se belgu arriti ta parakalonte Diegon përsa i përket numrit të golave të shënuar me klubin e kaltër.

“Kur shtatë vite më parë më ofruan të nënshkruaj për Napolin, mendimet e mia menjëherë shkuan në magjinë që pashë të bësh me fanellën blu…Nëse vitet e fundit emri im është vendosur pranë jush, unë kërkoj falje, sepse unë kurrë nuk do të jem në gjendje të jem në lartësinë tuaj. Ajo që ke bërë për qytetin tonë do të mbetet përgjithmonë në histori.Nga nesër veshja e fanellës blu do të jetë një përgjegjësi më e madhe. Lamtumirë idhull, ishte një krenari që ju takova”, shkruan Mertens, sulmuesi i Napolit që parakaloi Maradonën dhe më pas edhe Hamsik për numrin e golave të shënuar, duke u bërë goleadori më i mirë i të gjithë historisë së Napolit.

Postime të ngjashme

Ervis Bici ndeshje në Itali me Amine Marzak

A.S.

Ac Milan me ofertë zyrtare për Amine Adli

Zekirija Haxhiu

Shorti i Conference League/ Tre skuadrat shqiptare mësojnë kundërshtarët në raundin e parë

Zekirija Haxhiu

Deshamp: Në zotëruam ndeshjen, kishim raste për gol

Zekirija Haxhiu

Incidenti që nuk u pa, hyri me parashutë para ndeshjes Francë-Gjermani dhe lëndoi dy persona

Zekirija Haxhiu

Itali – Zvicër, Xhaka e Shaqiri në fushë nga minuta e parë

Zekirija Haxhiu

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...