Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Mësohet sa ka ofruar Interi për kontratën e re me Barrella

Skuadra e Interit ka dërguar Nikola Barellës, kontratë të re, me vlerë prej 4.5 milionë euro për vit deri në vitin 2026. Ish ylli i Kaliarit shihet si i paprekshëm te skuadra e Antonio Konte dhe deri me tani kanë zhvilluar 34 ndeshje në të gjitha garat. Mesfushori 24-vjeçar ka 10 asistime dhe tri gola këtë edicion dhe drejtorët e “neurazzurët” planifikojnë rinovimin e kontratës.

Me kontratën momentale, Barella fiton 2.5 milionë euro për sezon deri në vitin 2024, por klubi dëshiron me patjetër ta mbajë në skuadër se paku deri në vitin 2026 duke i ofruar rritje page.

Në rast se e pranon kontratën me vlerë 4.5 milionë euro për vit, do ta bëhet një ndër me të paguarit pas Ivan Perisic, Ashraf Hakimi, Arturo Vidal, Aleksis Sançez, Kristian Eriksen dhe Romelu Lukaku.

Lautaro Martinez gjithashtu do nënshkruajë rinovimin e kontratës së shpejti, ashtu siç paralajmëroi javën e kaluar.

Postime të ngjashme

Martohen dy gjyqtarët e famshëm, Howard Webb dhe Bibiana Steinhaus

Z H

Edhe pse pa faj, Ibrahimoviç shpëton vetëm me 1 ndeshje mos lojë

Z H

Ramos rezulton pozitiv ndaj Covid

Z H

NBA/ Curry parakalon legjendën Chamberlain, bien Lakers

Z H

Man Utd dhe Juventus konsiderojnë shkëmbimin Pogba – Ronaldo

Z H

Mbrojtësi i Bajernit beson në përmbysje të rezultatit në Paris

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...