Agjencia Zhurnal.mk
Kuzhina

Mësoni si të përgatisni supën më të mirë me domate

Sekreti i kuzhinierit të famshëm britanik Jamie Oliver është djathi italian që suoa me domate del aq e shijshme.

Përbërësit e nevojshëm:

– 1 qepë e vogël;
– 1 kg domate;
– ½ filxhan vaj ulliri;
– 4 domate të thata nga vaji;
– 1 lugë sheqer të kafenjtë;
– 50 g borzilok;
– 1 lugë e gjysmë uthull vere;
– 4 feta bukë;
– 125 g djathë mozzarella

Përgatitja:

Në furrën e nxehur në 200 gradë Celsius piqni hudhrën dhe domaten, bashkë me një lug vaj, rreth 25 minuta. Kur perimet të ftohen pak, shtypni me pirun, hiqni luspën nga qepa dhe qitni të gjitha në blender.

Shtoni domaten e thatë, sheqerin, borzilokun, djathin dhe 3 lugë vaj. Përzieni në blender derisa të përftoni masë të lëmuar.

Postime të ngjashme

Niseni javën me të ëmbla, kek me kafe dhe arra

D V

Speca të shijshme në tigan

D V

Receta e të dielës – Supë krapi mesdhetare

D V

Pulë me ullinjë dhe hudhra – Receta e shijshme verore

D V

Kifle të buta pa tharmë, mund të qëndrojnë të freskëta për disa ditë!

D V

Supa verore me domate; Receta nga Living

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...