Teknologji

Messenger do iu njoftojë kur dikush ua bën ‘screenshot’ bisedën

Zhurnal Ads

Messenger ka prezantuar sot edhe për përdoruesit në Kosovë, mënyrën e zhdukjes së mesazheve. Si funksionon? Shumë thjeshtë – mesazhet zhduken pasi i shihni dhe dilni nga biseda.

Për ta aktivizuar këtë funksion, thjeshtë hyni në një bisedë, rrëshqisni lartë dhe ja, keni aktivizuar metodën e zhdukjes.

Për ta deaktivizuar këtë funksion, thjeshtë rrëshqisni përsëri lartë dhe do të ktheheni në bisedë të rregullt. Kjo është e tëra!

Përveç kësaj, Messenger tani ju njofton nëse dikush e ka bërë “screenshot” bisedën.

Postime të ngjashme

Kamera më e madhe dixhitale në botë shkrep fotografinë e parë nga qielli

S.B.

“Lëkura diellore” suedeze që mund të shndërrojë çdo sipërfaqe në prodhues të energjisë së pastër

admin

iPhone 12 special kushton mbi 20 mijë euro

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...