Agjencia Zhurnal.mk
Sport

“Messi dhe Ronaldo mund të bëjnë shumë më shumë për racizmin”

Zhurnal Ads

Racizmi është problemi më i madh në gjithë botën.

Lidhur me këtë, sipas Megan Rapinoe, fitueses së Kupës së Botës – Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo mund të kishin bërë dhe bëjnë më shumë edhe sot.

Sipas saj, ata duhet të përdorin popullaritetin e tyre për të luftuar racizmin.

“Ata mund të bëjnë shumë më shumë nëse vendosin të përdorin popullaritetin e tyre për të luftuar racizmin”, tha ajo për L’Equipe.

“Nuk po flas për të veshur fanella “Black Lives Matter”, po flas për diçka më të thellë”.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Bota po vajton për Maradonën

E.E.

Allegri pranë emërimit trajner i klubit italian

admin

Pochettino nuk e do Eriksenin te PSG

E.E.

Akil Gjakova mposht xhudistin rus, kalon në rrethin e tretë në Mastersin e Doha-s

Z H

Përdhunoi në grup një shqiptare, dënohet me 9 vite burg Robinho

T E

Ish-drejtori sportiv i Romës, Petrachi: Juventusi i dashuruar në Zaniolon

E.E.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...