Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Messi: Ronaldo është në futboll sikur Federer apo LeBron në sportet e tyre

Superylli i Barcelonës, Lionel Messi, e ka renditur Cristiano Ronaldon në mesin e sportistëve më të mirë në histori duke thënë se superylli i Juventusit është një emër që spikat në botën e futbollit.

Me vite të tëra është zhvilluar debati se cili është më i miri, argjentinasi apo portugezi, ndërsa vet Leo ka pranuar se ka respekt për CR7.

Ai ka thënë se e sheh Ronaldon në një listë me emra, si Rafael Nadal, Roger Federer e LeBron James.

“Janë shumë sportistë të mahnitshëm. Rafa Nadal, Federer, LeBron – në të gjitha sportet është gjithmonë dikush që spikat dhe admirohet për punën e tij”.

“Cristiano spikat në futboll. Ka shumë të tillë që spikatin dhe bëjnë më të mirën”, ka deklaruar Messi për La Sexta.

Theksojmë se Ronaldo u shpall futbollisti i shekullit në ceremoninë Globe Soccer Aëards në një eveniment madhështor në Dubai të Emirateve të Bashkuara Arabe duke dalë pikërisht përpara Messit. /Telegrafi/

Postime të ngjashme

Juventusi përgatit ofertën për Manuel Locatellin!

Z H

Pogba mungon edhe ndaj Chelsea-t, por Solskjaer rikuperon tre të tjerë!

Z H

Shqiptari firmos kontratë profesionale me klubin e njohur gjerman

Z H

Man.Utd – Milan, super derbi i Europa Ligës

Z H

Milan, Pioli ka gati skemën e re, ja formacioni i ri i Milanit

Z H

Babai i portierit Alisson Becker vdes tragjikisht në një liqen në Brazil

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...