Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Meta dekreton shkarkimin e Ramës, dhe emërimin e Xhaçkës dhe të Peleshit ministra

Presidenti Ilir Meta ka dekretuar sot shkarkimin e Edi Rama nga detyra e ministrit për Europën dhe Punët e Jashtme dhe Olta Xhaçka nga detyra e ministrit të Mbrojtjes.

Po sot, presidenti Meta ka dekretuar emërimin e Olta Xhaçka në detyrën e ministrit për Europën dhe Punët e Jashtme dhe Niko Peleshi në detyrën e ministrit të Mbrojtjes.

Kryeministri Rama ishte edhe ministër, mirëpo ia kishte deleguar përgjegjësitë Gent Cakajt, I cili dha dorëheqjen ditë më parë.

Postime të ngjashme

“Njoftoi trafikantët për hetimin”/ Mbërrin letërporosia nga autoritetet gjermane për ish-zv/drejtorin e OFL, Artan Shkëmbi

S.B.

Rama zbulon detajet e marrëveshjes për Aeroportin e Rinasit

S.B.

Shpallet fituesi për aeroportin e Vlorës, Balluku: Moment historik, vlera e investimit rreth 104 milion euro

S.B.

Manastirliu në maternitetin e ri të Lezhës: Po ndërtojmë 4 maternitete, mbi 72 mijë familje janë mbështetur me bonusin e bebes

S.B.

Zgjedhjet e 25-prillit/ Meta kërkesë Kuvendit, Ramës dhe Çuçit për zgjatjen e vlefshmërisë së kartave të identitetit

S.B.

“S’jemi të pasur por do rindërtojmë çdo shtëpi falas”/ Ahmetaj: Në pranverën 2022 nuk do ketë asnjë shenjë nga tërmeti!

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...