Agjencia Zhurnal.mk

Meta e fton në takim – Rama ia publikon ftesën dhe tallet me presidentin në Twitter

Tiranë, 27 qershor – Presidenti i Republikës, Ilir Meta i ka dërguar sot një shkresë zyrtare Kryeministrit Rama, ku i kërkon takim nesër, me 27 qershor. Në letër thuhet se Meta e pret Kryeministrin në takim nga ora 05:00 e mëngjesit e deri në 13:00 të mesditës. Në përgjigjen e tij, Rama refuzon kete ftese, dhe shkruan: “Jam i zënë me fushatën, kemi zgjedhje”.

Letra, që është dërguar në rrugë zyrtare, u bë publike nga vetë z. Rama, bashkë me përgjigjen për Presidentin.Për shkak të fushatës elektorale që po zhvillohet sipas dekretit presidencial, ku 30 qershori është përcaktuar datë zgjedhjesh, kabineti im ka komunikuar telefonikisht pamundësinë për këtë takim. Po meqë Ilir Meta vazhdon të luajë letrash, ja dhe me shkrim: Kemi zgjedhje, jam i zënë!”, ka shkruar Rama në Twitter.Kerkesa e Metes per takim:

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

XH.I

Lajmet e fundit

Loading...