Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Meta ktheu kontratën për koncesionin e Rinasit/ Kuvendi ja rrëzon me 84 vota

Kuvendi i Shqipërisë rrëzoi këtë të hënë me 84 vota dekretin e presidentit Ilir Meta, që ktheu kontratën për koncesionin e Rinasit.

Disa ditë më parë, kreu i shtetit doli në një konferencë për mediat, nga ku u shpreh se është një kontratë e paligjshme dhe në shkelje të Kushtetutës.

Por deputetët vendosën ta rrëzojnë kërkesën e Metës, që kërkonte zgjatjen e koncesionit për Aeroportin e Rinasit.

Postime të ngjashme

REL: Nga Kovaks për Maqedoninë e Veriut, BeH-në dhe Kosovën nga 100.620 doza të vaksinës Fajzer

R Zh

Shpërndahen vaksinat e reja/ Në disa qytete pati mungesa. Shkak bllokimi i Rinasit për 48 orë

S.B.

“Cënim skandaloz, krijon terren për …”, Presidenca letër SPAK: Të hetohet mbi keqpërdorimin e të dhënave personale dhe të bazës së të dhënave shtetërore nga PS

S.B.

Rama thirrje emigrantëve: Kush investon në agro-turizëm, i japim grant 5 mijë euro

S.B.

Rinis procesi i vaksinimit në Lezhë

S.B.

Nxjerrja e të dhënave të votuesve nga e-Albania, SPAK nis verifikimet

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...