Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

“Meta pjesë e marrëveshjes së Paktit Detar/ Presidenca-Ramës: Gënjen hapur, Meta ka qenë në opozitë

Zhurnal Ads

Presidenca ka reaguar ndaj akuzave të kryeministrit Edi Rama se Ilir Meta ishte pjesë e marrëveshjes së Paktit Detar.

Zëdhënësi Tedi Blushi, në Facebook shprehet se Meta ishte në opozitë në ditën kur u nënshkrua marrëveshja në Tiranë në prani të dy kryeministrave Karamanlis dhe Berisha, nga dy ministrat e Jashtëm, Dora Bakojanis dhe Lulzim Basha.

“Asnjë surprizë nga Mister 1 Prilli, i cili vërtetoi edhe njëherë sot, para të gjithë shqiptarëve, se është një mashtrues ordiner, i cili gënjen pa hapur gojën, lëre më kur flet. Mister 1 Prilli pretendoi sot se Ilir Meta ka qenë një nga hartuesit e marrëveshjes për delimitimin e hapësirës detare mes Shqipërisë dhe Greqisë, të rrëzuar nga Gjykata Kushtetuese, i kujtojmë këtij mashtruesi të pështirë se marrëveshja u nënshkrua në Tiranë në 27 prill 2009. O TYÇ GËNJESHTAR: Në 27 prill 2009, Ilir Meta ka qenë në opozitë. Mashtrimi është vesi i tij! Vesi del me shpirtin!”.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Rama publikon videon nga sheshi ‘’Shqiponja’’: Po hapen ditë-natë arteriet që do lehtësojnë ndjeshëm qarkullimin në hyrje të Tiranës

S.B.

Shqipëria pranë vaksinës, Rama: Paguam kaparin për Covax-in

S.B.

Veliaj në shtëpitë e reja të Hamdi dhe Genc Allmuçës në Baldushk: Me dashuri dhe shpresë do t’i mundim ata që përçojnë frikë

S.B.

Shengen me rregulla të reja/ Rama: Jo rikthim të vizave, sistem sigurie anti-kriminale

admin

Basha: Do ta mundim këtë të keqe dhe do ta shërojmë Shqipërinë! Të kompensohen ilaçet e pacientëve me COVID-19

S.B.

Vaksinat anticovid/ Varhelyi: Nevojë thelbësore për sigurimin e shpejtë në Ballkanin Perëndimor!

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...