Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Meta pret në takim ambasadoren e re të Kubës

Zhurnal Ads

Presidenti i Republikës, Ilir Meta zhvilloi sot një takim Ambasadoren e re të Kubës në Shqipëri, Sh.S.Znj. Caridad Yamira Cueta Milian.

Zoti Meta bën me dije se në takim është vënë theksi të bashkëpunimi mes dy vendeve. “Me rastin e paraqitjes së Letrave Kredenciale, prita në takim Ambasadoren e re të Kubës në Shqipëri, Sh.S.Znj. Caridad Yamira Cueta Milian. Theksuam interesin e përbashkët për zgjerimin e marrëdhënieve dypalëshe, përmes nxitjes së bashkëpunimit në fushat e ekonomisë, shkëmbimeve tregtare, turizmit dhe kulturës” shkruan presidenti Meta./ATSH

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Raporti i FMN/ Basha: Konfirmon atë që i kemi kërkuar qeverisë për muaj

S.B.

Gjyqi në Hagë, Podgorica: Zgjedhjet e 14 shkurtit dhe ngjarjet pas tyre do ta lënë në “hije”

R ZH

Ndërhyrjet në zonat intime jo më tabu në Shqipëri; Dr. Senera Hoxha flet për vaginoplastinë dhe labiaplastinë…!

admin

Kryeministri Rama vizitë zyrtare në Turqi më 6-7 janar: Hapim një kapitull të ri bashkëpunimi, firmosim marrëveshje të rëndësishme…

S.B.

Përvjetori i tërmetit/ Rama nga Abu Dabi: Sot firmoset marrëveshjen për 2000 apartamente në Durrës! Së shpejti investim për transformimin e portit të Durrësit

S.B.

Yuri Kim apel për aplikimet në BKH: Koha për të ndërmarrë veprime kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar! Ngrihuni dhe…

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...