Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Meta: Shpresojmë te reflektimi i mazhorancës

Zhurnal Ads

Presidenti Ilir Meta, në daljen e tij të përjavshme para gazetarëve, u shpreh se nuk ka për qëllim nxitjen e protestave, por shtoi se “në kushtet kur ka përpjekje për të shtypur të drejtat e të gjithë qytetarëve për interes të një pakice që bllokon integrimin europian të vendit dhe zhyt në borxhe vendin, padyshim që Presidenti e di se çfarë kërkon populli dhe nuk do të presë popullin t’i japë drejtim, por në të njëjtën gjatësi vale do ta zgjidhim këtë çështje”.

“Ne shpresojmë te reflektimi dhe përgjegjshmëria. E dimë që ka pasur më parë opinione të Venecias që nuk janë respektuar, por shpresojmë në reflektim. Pastaj, Presidenti ka shumë zgjidhje që do të kërkojnë bashkimin e popullit. Të gjithë kanë detyrë të respektojnë Marrëveshjen e 5 Qershorit. Se si do të veprojë Kuvendi njëpartiak, kjo është përgjegjësi e tij. Presidenti do të jetë gjithmonë në lartësinë e detyrës për të mbrojtur rendin kushtetues”, theksoi kreu i shtetit, njofton A2news.

Meta nënvizoi se është në detyrë “për të garantuar zgjedhje të lira dhe të ndershme, sidomos në një vend që ka edhe kryesimin e OSBE-së, vend anëtar të Këshillit të Europës, të një vendi fqinj me Maqedoninë e Veriut, që ka treguar se si mund të organizohen zgjedhje model”.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

“Na kanë ndërruar gjendjen civile se jemi të djathtë”, PD ‘zbulon’ planin e Ramës për manipulimin e zgjedhjeve: Gati padia penale për Lleshaj dhe zyrtarë të tjerë

admin

Tërmet në Shqipëri, epiqendra në Durrës

admin

Mediu: Zgjedhjet e 25 Prill kanë një rëndësi kombëtare për të kthyer Shqipërinë në rrugën Europiane

S.B.

Arrestohet “tmerri i Palasës”, autor i disa grabitjetjeve në banesa. Dyshohet edhe për përdhunime

admin

Ndërron jetë papritmas ish Ministri socialist, profesor Sabit Brokaj

admin

8 eurodeputetë i kërkojnë Ramës të presë opinionin e Venecias

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...