Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Meta: Të përdorim votën për të mos lejuar më shpopullimin

Presidenti iShqipërisë, Ilir Meta, i ka bërë thirrje qytetarëve nga Shkodra që të përdorin votën për të mos lejuar më shpopullimin e vendit.

Ditën e djeshme kryeministri Rama i bëri apel një sipërmarrësi që të merrte punëtorë nga Bangladeshi, India apo Afganistani.

Meta thotë se do të mjaftonte në këtë rast një fshat i Indisë për të shpopulluar gjithë Shqipërinë.

Postime të ngjashme

Kakavija hapet për autobusët e udhëtarëve nga Shqipëria

Bekim Laçi

Wizz Air sjell avionin e pestë në Rinas: Nisin fluturimet direkte drejt Barcelonës dhe Köln

Bekim Laçi

Gazetarja greke e pyet për marrëdhëniet me Turqinë, Rama: Mos jeni xheloze?

Bekim Laçi

KQZ certifikon rezultatin e zgjedhjeve të 25 prillit në Shqipëri

Bekim Laçi

Rama në Shkup: Nuk jemi ne ata që dështuam, ky është mossukses i BE-së

Bekim Laçi

Flet çifti që u terrorizua nga pronarët e hotelit në Shqipëri

Bekim Laçi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...