Meta uron të gjithë besimtarët myslimanë për festën e Kurban Bajramit: Mirësi, mirëkuptim, paqe dhe dashuri në familjet tuaja dhe mes njëri-tjetrit

Presidenti Ilir Meta ka uruar të gjithë besimtarët shqiptarë për festën e Kurban Bajramit.

 

Ai uroi për të gjithë mirësi, mirëkuptim, paqe, begati dhe dashuri.

“Gëzuar Kurban Bajramin! Urimet më të mira për të gjithë besimtarët dhe qytetarët shqiptarë kudo ndodhen, me rastin e kësaj feste të shenjtë dhe vëllazërore, që na fton në sakrifica për forcimin e solidaritetit mbarëkombëtar dhe kapërcimin e çdo pengese, që frenon ndërtimin e një Shqipërie plotësisht europiane! Sa më shumë mirësi, mirëkuptim, paqe, begati dhe dashuri në familjet tuaja dhe mes njëri-tjetrit! Të mos ndalim përpjekjet për të shëruar plagët e thella të shoqërisë, varfërinë, korrupsionin, padrejtësitë, arrogancën dhe arbitraritetin dhe të kujdesemi e të mendojmë më shumë për të mirën e përbashkët, jetimët, të moshuarit, të vetmuarit, të sëmurët dhe për këdo në nevojë. Tek Zoti nuk arrin as mishi, as gjaku i tyre (kurbanëve) por devotshmëria dhe përkushtimi Juaj”. Kuran Zoti ua pranoftë adhurimin dhe lutjet!”, shkruan Meta.

Related posts

Vaksinimi me njësitë e lëvizhme në Ndroq, Manastirliu: Javët e hapura të vaksinimit do të vijojnë, të hënën mbërrijnë mbi 44 mijë vaksina Pfizer

D V

Gjendet 7-vjeçari i zhdukur në Shëngjin

N E

Damian Gjiknuri: Partia Socialiste do ta ketë të shtrirë dorën e bashkëpunimit me opozitën

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com