Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Meteorologët paralajmërojnë për përmbytje, bashkia Vlorë njofton qytetarët për kushtet e udhëtimit

Parashikimi i meteorologëve për përmbytje këtë të diel si pasojë e shirave të dendur, ka bërë që bashkia Vlorë të njoftojë qytetarët të tregohen të kujdesshëm.

Në faqen zyrtare bashkia shkruan se për shkak të shirave të dendur dhe erërave të forta, duhet të shmangen lëvizjet e qytetarëve me makina.

Më tej shton se për çdo nevojë vendosni kontakt me Ujësjellës Kanalizimet dhe Shërbimet publike të bashkisë.

Njoftim i plotë:

Të dashur qytetarë!

Duke parë kushtet e motit në Vlorë, por edhe në të gjithë vendin, do ju luteshim të shmangnit të gjitha lëvizjet me makina për shkak të shirave të dendur dhe erërave të forta. Paralajmërimet e meteorologëve për përmbytje, na bëjnë të jemi të kujdesshëm.

Kujdesuni për veten dhe familjarët tuaj!

Për çdo nevojë vendosni kontakt me Ujësjellës Kanalizimet dhe Shërbimet publike të Bashkisë.

Postime të ngjashme

Jep dorëheqjen nënkryetari i bashkisë së Durrësit, Florian Tahiri/ Kandidat i PDIU-së më 25 prill

S.B.

8 Marsi, Veliaj: Gratë mbështesin punët e mira; Ne kandidojmë Luljetën dhe Najadën, ata Saliun dhe Flamur Nokën

S.B.

Meta ktheu kontratën për koncesionin e Rinasit/ Kuvendi ja rrëzon me 84 vota

S.B.

Kush janë tre emigrantët në listat e PS, Rama zbulon qarqet ku do të kandidojnë

S.B.

Zgjedhjet e 25 prillit/ LSI dorëzon listat e kandidatëve në KQZ, Kryemadhi kryeson në Tiranë dhe Fier

S.B.

Rama prezanton programin e PS: Këtë dekadë, Shqipëria do të bëhet destinacioni më i kërkuar turistik në rajon!

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...