Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Mexhiti: Nuk do të votoj shtyrjen e regjistrimit

Shkup, 1 prill – Zhurnal – Deputetit i BDI-së, Izet Mexhiti, deklaroi të enjten se nuk e voton marrëveshjen LSDM – VMRO DPNNE për shtyrje të regjistrimit, i cili sot është dashur të filloj në teren, transmeton Zhurnal.

“Nuk e votoj marrëveshjen LSDM – VMRO DPNNE sot, për prolongimin e regjistrimi”, tha Mexhiti, i pyetur nga televizioni  21 se si do të veprojë në seancën e Kuvendit të thirrur për sot.

Ndryshe, kryepalamentari Xhaferi, sot ka caktuar një seancë në rend dite të së cilës do të jetë shtyerja e regjistrimit dhe ndryshimet e kodit Zgjedhor.

Postime të ngjashme

Pendarovski – Kodheli: Maqedonia dhe Shqipëria meritojnë negociatat me BE-në

Zekirija Haxhiu

“Çairçanja” do të zgjerohet me 6 korsi dhe shtigje për biçikleta, do të rrënohen shumë objekte

Zekirija Haxhiu

Dimitrov: Bllokimi i Maqedonisë së Veriut është problem edhe i BE-së

Zekirija Haxhiu

Firmat vendore pjesë e platformës digjitale për rrjetëzim me zinxhirët global të furnizimit

Zekirija Haxhiu

Geer: Të gjithë duam fillim të negociatave sa më shpejtë të jetë e mundur

Zekirija Haxhiu

Spasovski demanton: Nuk ka ndërprerje, ka kërkesa të shtuara për dokumente personale

Bekim Laçi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...