Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Mexhiti për Mickoskin: Një prej argumenteve pse votoj kundër shtyrjes së regjistrimit

Shkup, 1 prill, Zhurnal.mk – Deputeti i BDI-së, Izet Mexhiti i cili gjatë ditës deklaroi se do të votojë “kundër” shtyrjes së regjistrimit të popullsisë, ka komentuar deklaratën e liderit të VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski ku thotë se, “diaspora evidentohet”.

Mexhiti për TV21 tha, se deklaratat e tillë është njëri prej argumenteve pse do të votojë kundër shtyrjes së regjistrimit.

“Këtë që e thotë zotëri Mickoski, është vetëm një prej argumenteve pse votoj kundër prolongimit të regjistrimit të popullatës”, tha Mexhiti.

Postime të ngjashme

Premtime të rrejshme me afatet për kontestin maqedono-bullgar

R Zh

Carovska mori pjesë në promovimin e studentëve të diplomuar të gjeneratave të reja në Universitetin e Evropës Juglindore

R Zh

Regjistrohen 21 persona me Kovid-19, një i vdekur dhe shtatë të shëruar

R Zh

Spasovski: Ballkani në BE më lehtë do ta mbrojë Evropën nga krimi

R Zh

Kryeministri Zaev hap zyrë në Strumicë për takime me qytetarë

R Zh

Angelovska-Bezhoska: Rritja e produktivitetit, investimi në kapitalin njerëzor, reformat strukturore dhe digjitalizim për rritje stabile ekonomike

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...