Agjencia Zhurnal.mk
Arsimi dhe Shkenca Maqedoni

Mexhiti takon UNSHM-në, premton se do të ndihmojë në zgjidhjen e problemeve me maturën shtetërore

Shkup, 3 shkurt – Zhurnal.mk – Deputeti Izet Mexhiti, në shoqërim të kolegëve Merita Koxhaxhiku dhe Arbër Ademi, kanë realizuar takim me Unionin e Nxënësve të Shkollave të Mesme.

Takimi është realizuar me qëllim që nxënësit të shprehin kërkesat e tyre e një prej tyre ishte modifikimi i maturës shtetërore. Kjo gjë siç shprehet Mexhiti, i tangon të gjithë nxënësit e shkollave të mesme. Mexhiti është shprehur i gatshëm që të ndihmojë në zgjidhjen e problemit.

Mexhiti u premtoi se do ta kenë përkrahjen e tij në çdo vend ku përmirësohet arsimi në vend.

“Rinia gjithmon do të ketë përkrahjen time, dhe do të siguroj që që zëri i rinisë të mos has në vesh të shurdhër”, është shprehur Mexhiti.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Ende ka disa vatra aktive të zjarrit në rajonin e Kumanovës

Z H

Pa energji elektrike banorët e Studeniçanit dhe të Karposhit

Z H

MSH: Dje janë vaksinuar 12.939 qytetarë

Z H

Maqedonia me mungesë të zjarrfikësve, automjeteve, aeroplanëve e helikopterëve

Z H

Për të kaluar në Tabanoc pritet deri 40 minuta

Z H

Moti sot me diell dhe shumë i nxehtë, temperaturat deri 42 gradë

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...