Mexhiti: Vota për BDI-në nuk është votë për të mposhtur të tjerët, kur fitojmë ne fitojnë edhe ata

Shkup, 30 shtator – Shefi i shtabit të Bashkimit Demokratik për Integrim në Çair, Izet Mexhiti në hapjen e shtabit të BDI-së theksoi se që sonte ndjen erën e fitores në Çair sepse në BDI- nuk din;ë ndryshe sepse fitoret e BDI-së janë fitore për gjith qytetarët veçanërisht për shqiptarët në Çair dhe gjithandej ku janë

 

“Edhe të tjerët fitojnë me ne, edhe të tjerët mbrëmë mbajtën tubimin në sheshin Skënderbe në sheshin që e kemi realizu ne në Çair. Ne duam votën e Çairit sepse kësaj radhe në duam ti dalim hak Çairit , na ka mbajtë 20 vjet mbi supe dhe mendoj se sot e kemi përvojën sot e kemipërkrahjen edhe të komunës edhe tëqytetit edhe Qeverisë edhe të parlamentit gjithë mbrapa do i rrijmë Visar Ganiut që ti realitojë projektet kapitale. Kërkojmë votë tuaj që në 4 vitet e ardhëshme ta bëjmë më mirë Çairit dhe për qytetarin e Çairit. Fitorja jonë nuk është votë për ti mpshtur të tjerët ata janë të mposhtur dhe ata fitojjnë kur fitojmë ne” deklaroi Mexhiti

Mexhiti tha se sot kërkesat e qytetarit të Çairit janë identik me atë të qytetarit në Qendër e Karposhit e Aerodromot.

Related posts

Pahor: Nevojitet kompromis i pranueshëm për Maqedoninë e Veriut dhe Bullgarinë

D V

Hoxhiq: PAD do të jetë në koalicion me LSDM-në në zgjedhjet e ardhshme

D V

Jotova: Nuk ka bazë për ndryshimin e qëndrimit bullgar ndaj Republikës së Maqedonisë së Veriut

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More