Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Micevski: Nuk besoj se ASH-AAA ka shumicën e badenterit

Shkup, 1 prill, Zhurnal.mk – VMRO-DPMNE preT zbatimin e marrëveshjes për shtyerjen e regjistrimit dhe nuk besojnë që opozita shqiptare në kuvend të sigurojë shumicën e badenterit.

“Pres që të ketë arsyeshmëri në gjithë procesin sepse edhe Aleanca edhe Alternativa si opozitë njejtë si VMRO-DPMNE kanë ftuar në shtyerjen e regjistrimit duke pasur parasyshë gjendjen epidemiologjike në shtet dhe numrin e rritur të të infektuarve dhe të vdekurve. Pritjete mia janë se nuk do të ketë mundësi për shumicë të badenterit pasiqë dje në koordinim u deklaruam shumica e grupeve të deputetëve.”,– tha deputeti i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Micevski.

Postime të ngjashme

Angelovska-Bezhoska: Rritja e produktivitetit, investimi në kapitalin njerëzor, reformat strukturore dhe digjitalizim për rritje stabile ekonomike

R Zh

Instituti “Robert Koch”: Maqedonia nuk ndodhet në listat e vendeve të rrezikshme nga coronavirusi

Dafina Vidishiqi

Garë humanitare në kejin e Shkupit për ndihmë të repartit Onkologjik në Klinikën e Fëmijëve

Dafina Vidishiqi

Nënshkrim i marrëveshjeve për dërgimin e këshilltarëve ekonomikë nga Ministria e Ekonomisë dhe e Bujqësisë

Dafina Vidishiqi

Paratë e diasporës së Maqedonisë – më shumë nëpërmjet bankave, më pak para në dorë

R Zh

Maqedonia me 425 raste aktive, deri tani janë vaksinuar 254.154 qytetarë

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...