Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

Michael Douglas tregon se si u njoh me Catherine Zeta-Jones: Ishte gjithçka që shpresoja

Michael Douglas ka kthyer në vëmendje kujtimet me gruan e tij, Catherine Zeta-Jones.

Dyshja e famshme festuan 20 vjetorin e martesës të mërkurën dhe për të shënuar rastin e veçantë, Douglas, 76 vjeçar, ndau një mesazh ‘audio’ në Instagram duke detajuar se si ai u takua me gruan e tij.

Gjithçka filloi kur ai ndoqi një shfaqje të filmit, “The Mask of Zorro”, një nga rolet e Zeta-Jones.

“Unë po shikoja filmin dhe isha uou, cila është kjo vajzë, ajo është e mahnitshme”, tregoi Douglas.

“Një muaj më vonë, isha në Festivalin e Filmit në Deauville. … Unë shoh në orar që të nesërmen në festival ata do të kenë ‘Zorro’”, kujton ai. “Kështu që unë pyeta ndihmësen time: “A mund të zbuloni nëse Catherine Zeta-Jones do të jetë këtu në festival dhe nëse do të vijë vetëm? Dhe nëse është, a mund të takohem për një pije me të?”.

Asistentja e fituesit të ‘Oscar’ erdhi dhe krijoi një takim për të dy.

“Të nesërmen, ajo erdhi me Antonio Banderas dhe Melanie Griffith, dhe unë u takova për një pije me të dhe ishte gjithçka që shpresoja, pastaj ajo më ftoi për darkë me kompaninë e saj”.

Pas darkës, aktorja, tani 51 vjeçare, duhej të nxitonte për një fejesë tjetër, por Douglas i tha asaj se ai do të ishte në lokal më vonë nëse dëshironte të bashkohej përsëri me të.

Të dy shijuan pak më shumë kohë së bashku para se Michael të merrte një hap tjetër në lidhje me Zeta-Jones.

“Unë do të jem babai i fëmijëve tuaj”, i tha ai.

“Ajo më shikoi dhe tha, kam dëgjuar shumë për ty, kam dëgjuar shumë për ty, mendoj se është e gjitha e vërtetë, natën e mirë”, shtoi Douglas.

Çifti u martua në vitin 2000 dhe tani kanë dy fëmijë: Dylan, 20 vjeç dhe Carys, 17.

Douglas gjithashtu ka një djalë 41-vjeçar, Cameron, nga një martesë e mëparshme.

Postime të ngjashme

Labi publikon radhën e njerëzve që po presin për koncertet e tij: Nuk janë zgjedhjet, është prezenca jonë

Dafina Vidishiqi

Afërdita Demaku merr vaksinën anti-Covid

Dafina Vidishiqi

“Flora S”, së shpejti projekte me “Miqtë e Amerikës”

Dafina Vidishiqi

Zanfina Ismaili: Kjo gjeneratë ka vrarë vlerat e moralit, shoqërisë, marrëdhënieve dhe besnikërisë

Dafina Vidishiqi

Rita Ora me poza tërheqëse nga Los Angeles, paralajmëron diçka të re për fansat

Dafina Vidishiqi

Dua Lipa, Coldplay dhe The Beatles bënë që industria britanike e muzikës të shënojë rekord fitimesh

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...