Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

Mick Jagger dhe Dave Grohl lansojnë këngë për pandeminë

Ikona e “Rolling Stones”, Mick Jagger dhe frontmeni i “Foo Fighters”, Dave Grohl, e kanë publikuar këngën “Eazy Sleazy” që flet për pandeminë e coronavirusit.

Në fakt është një himn post-pandemik që flet për shumë gjëra që janë përmendur brenda vitit të kaluar: izolimi, maskat mbrojtëse, TikTok, Zoom, shtimi në peshë në karantinë, kundërshtarët e vaksinimit etj.

“Kam dashur ta ndaj këtë këngë, të cilën e kam shkruar pas daljes nga izolimi, me optimizëm shumë të madh”.

“Faleminderit Dave që ke luajtur në bateri, bas dhe në kitarë, a qenë vërtet argëtuese puna me ty në këtë projekt”, ka deklaruar Jagger.

Videoklipi i publikuar para dy ditësh në YouTube ka kaluar shifrën prej 1.3 milion shikimesh.

Postime të ngjashme

Kim Kardashian në telashe akuzohet për grabitjen e një “thesari”

S.B.

Meghan Markle fiton gjyqin kundër mediave që ia cenuan privatësinë

S.B.

Konfirmohet: Maluma do të vijë në Tiranë vitin e ardhshëm

S.B.

Një ditë pasi njoftuan ndarjen, Bill Gates i transferon bashkëshortes së tij aksione në vlerë 1.8 miliardë

S.B.

Sot një artiste e famshme e tregut botëror, por dikur Bebe Rexha thotë se prindërit e saj nuk kishin mundësi t’i blinin një piano

S.B.

Rita Ora me ndryshim drastik, bëhet brune ndërsa shfaqet me veshje 10 mijë euroshe në eventin e ‘Chanel’

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...