Mickoski: Arsovska ka potencial të madh

Shkup, 6 shtator – Kryetari i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski sot në lidhje me zgjedhjet lokale në Shkup në TV24 tha se kandidatja e pavarur Danella Arsovska ka potencial të madh.

 

“Biografia e saj është impresionuese dhe ajo është një nga trajneret e kuadrove nga vendet që vijnë nga G20. Partia është konsoliduar dhe mbështetën kandidate të pvarura. Kështu ishte edhe në zgjedhjet presidenciale. Dalim nga partia kur shohim se ka cilësi”, tha Mickoski.

Sipas tij, ai nuk ka kalkuluar politikisht dhe se mbështet cilësi.

“Vlerësoj se Arsovska është ajo dhe për këtë shkak unë si profesor universitar do të qëndroj pas saj”, tha mes tjerash Mickoski.

Related posts

Sela: U dogjën të gjallë 14 njerëz, tani mbani larg duart nga familjarët dhe mjekët

N E

Qytetarë nga Maqedonia edhe më tej shkojnë e vaksinohen në Serbi

Z H

Spitali i Gostivarit: Gjendja me coronavirusin është alarmante

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com