Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Mickoski: Bllokada nga ana e Bullgarisë, katastrofë kombëtare

Shkup, 6 nëntor, zhurnal.mk – Opozita kërkon përgjegjësi nga kryeministri, Zoran Zaev për bllokadën e Bullgarisë. Kreu i DPMNE-së, Mickoski kërkoi shpallje të zgjedhjeve të parakohshme dhe formim të një qeverie teknike.

“Kjo katastrofë kombëtare që ia solli Zoran Zaev popullit maqedonas dhe qytetarëve të Maqedonisë pavarësisht përkatësisë së tyre etnike dhe shtetit maqedonas. Do të ishte më e ndershme që ai dhe ekipi i tij i politikanëve menjëherë të largohet, të vijnë njerëz që do ta ngritin shtetin nga pozicioni nën 0 që e ka vënë. T’i lëshojnë menjëherë pozicionet dhe të organizojnë zgjedhje, që do të mbahen në afatin që do ta rekomandojnë institucionet shtetërore. Tani mbase duhet të mendojmë për idenë e Aleancës për Shqiptarët, një Qeveri teknike ose ndonjë lloj tjetër- Hristijan Mickoski, Kryetar i VMRO DPMNE-së.

Postime të ngjashme

Ambasadori i Kosovës në Shkup i dorëzoi mirënjohje drejtorit të AZGJ-së, Ylber Sela

T E

Ziberi paralajmëron masa të reja, lloji britanik i virusit merr hov në vendin tonë

T E

Rruga drejt, debat për proceset gjyqësore në vend

Bexhet Musliu

Siljanovska Davkova: VMRO ka legjitimitet të plotë për të mbledhur nënshkrime kundër ligjit për regjistrim

T E

Vazhdojnë bisedimet mes historianëve nga Maqedonia dhe Bullgaria

T E

Komuna e Tetovës vazhdon debatin për transportin publik

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...