Maqedoni

Mickoski deri te Kurc: Ky është sulm terrorist ndaj gjithë Evropës

Zhurnal Ads

Shkup, 3 nëntor, zhurnal.mk – Lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski ka shprehur ngushëllime deri te kancelari austriak, Sebastijan Kurc për ngjarjet e mbrëmshme terroriste që ndodhën në Vjenë, transmeton zhurnal.

“I nderuar kancelarë Kurc, pranoni ngushëllimet e mija dhe keqardhjet më të thella për ndodhitë që ndodhën në Vjenë. Ky sulm është sulm terrorist ndaj gjithë Evropës, edhe ndaj vlerave që ne i kultivojmë. Maqedonasit ngushëllohen me austriakët në këto momente të rënda. Lutjet tona janë me Ju dhe shtetin Tuaj”, ka shkruar Mickoski.

Postime të ngjashme

Kiçeec duhet të paraqitet në burg!

XH,I

Ruskoska: Nuk jam fare e kënaqur nga Policia Finansiare

Z H

Popovski: Qeveria të zbusë shokun e qytetarëve, jemi shtet me borxh të lartë

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...