Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Mickoski: Do të dorëzojmë propozim për besimin e Qeverisë në Kuvend

Shkup, 27 nëntor – Zhurnal.mk – Vlerësoj se të gjitha këto humbje që ndodhin në skenën politike të Maqedonisë, të cilat janë rezultat i injorancës, ose papunësisë, ose kapacitetit të kufizuar të atyre që janë përgjegjës, unë mendoj se duhet të kulmoj në procedurë në Parlament ku VMRO-DPMNE së bashku me partitë e tjera të opozitës do të kërkojnë debat për punën e Qeverisë pas këtyre 100 ditëve, ose duhet të diskutohet për besim në qeveri, tha kryetari i VMRO-DPMNE, Hristijan Mickoski gjatë pjesëmarrjes në TV 21 në emisionin “Klik Plus”.

“Argumentet mund të dëgjohen atje në Kuvend.”Do të jetë mirë për Osmanin, Dimitrovin dhe Zaevin të thonë atë që kanë bërë dhe nëse e meritojnë besimin apo jo,” tha Mickoski.

Ai njoftoi se gjatë javës tjetër VMRO-DPMNE do të paraqesë një kërkesë të tillë në Kuvend dhe do të hapet debat në Parlament javën e ardhshme.

“Le të shohim kush çfarë do të thotë sepse forcat në parlament janë gjysmë- gjysmë,” tha Mickoski.

Postime të ngjashme

Angelovska-Bezhoska: Rritja e produktivitetit, investimi në kapitalin njerëzor, reformat strukturore dhe digjitalizim për rritje stabile ekonomike

R Zh

Instituti “Robert Koch”: Maqedonia nuk ndodhet në listat e vendeve të rrezikshme nga coronavirusi

Dafina Vidishiqi

Garë humanitare në kejin e Shkupit për ndihmë të repartit Onkologjik në Klinikën e Fëmijëve

Dafina Vidishiqi

Nënshkrim i marrëveshjeve për dërgimin e këshilltarëve ekonomikë nga Ministria e Ekonomisë dhe e Bujqësisë

Dafina Vidishiqi

Paratë e diasporës së Maqedonisë – më shumë nëpërmjet bankave, më pak para në dorë

R Zh

Maqedonia me 425 raste aktive, deri tani janë vaksinuar 254.154 qytetarë

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...