Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Mickoski: Dyfytyrësia e Pendarovskit, tjetër gjë fliste në takim, tjetër para mediumeve

Shkup, 8 maj, Zhurnal.mk – Me presidentin Pendarovski u dakorduam për gjithçka, por ai tjetër gjë foli në takim, tjetër para mediumeve, tha sot lideri i VMRO-DPMNE-së opozitare Hristijan Mickoski, i cili sjelljen e presidentit Stevo Pendarovski gjatë takimit të djeshëm e quajti dyfytyrësi, transmeton Alsat.

“Presioni mbi të është i qartë, unë e kuptoj atë, nuk mund ta justifikoj, sepse kjo në thelb quhet hipokrizi. Të kesh një fytyrë në takim, dhe fytyrë tjetër përpara kamerave, por në rregull, është e rëndësishme që edhe kështu i shtypur, Pendarovski doli me mendimin se nëse kemi prova të reja, ky rast, si shumë të tjera, duhet të nisin nga fillimi”, tha Mickoski.

Postime të ngjashme

Punëtorët e ndërtimtarisë punojnë në temperatura mbi 40 gradë Celsius

D V

BESA themeloi nëndegën në Çellopek

D V

Qeveri: Sllavica Kotirova drejtoreshë e re e doganave

D V

Vetëm 35% e të punësuarve në Maqedoni marrin paga mbi mesataren

D V

Moti për ditët në vijim në Maqedoni

D V

Xhambaski: Nëse respektohen “vijat e kuqe”, komisioni maqedono-bullgar nuk do të mund të funksionojë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...