Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Mickoski: Edhe sa duhet të vdesin nga Covid që të dorëhiqet dikush?

Shkup, 8 tetor – Sot 364 raste të reja të infektuar me Covid 19. Çfarë tjetër duhet të ndodhë për të filluar dorëheqjet dhe ndryshimet në politikat qeveritare? “Ose paaftësia e mafies vrasëse do të marrë fund, ose e gjithë popullsia do të lejohet të infektohet me Covid,” tha kreu i VMRO-së Hristijan Mickoski.

775 familje kanë humbur të dashurit e tyre deri më tani, sepse Qeveria e Zaev mendoi se shkëlqen, kur paaftësia e tyre për të përballuar infeksionin u mori jetën, thotë Mickoski.

Postime të ngjashme

Shkupjani privohet nga liria për kontrabandim të emigrantëve

R Zh

Regjistrimi në Diasporë dukshëm më i ulët se sa ai para vendimit për shtyrje, kush i dëshpëroi!

R Zh

Mungesa e vaksinave ndërpret edhe fushatën e ndërgjegjësimit për vaksinim

R Zh

Tridhjetë ditë paraburgim për gjashtë të arrestuarit për tregti të paligjshme me 200 kilogram marijuhanë

R Zh

Sot 46 viktima dhe 687 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

R Zh

Qeveria demanton Milloshoskin: Zaevi dhe Spasovski nuk u kanë dhënë pasaporta pjesëtarëve të ISIS-it

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...