Agjencia Zhurnal.mk

Mickoski fletë për ligjin e Prokurorisë Publike

Shkup, 19 janar, Zhurnal.mk – Kreu i VMRO-DPMNE-së, Hristian Mickoski në ditën e festës së madhe “Ujërat e shenjta”, vizitoi qytetin e Ohrit ku ka folur edhe për ligjin e Prokurorisë Publike, i cili edhe nga liderët evropian është kërkuar që të sillet për kohë më të shkurtë të mundshme dhe se është i rëndësishëm për të ardhmen evropiane të vendit.

“Ligji për PP shumë herë në të kaluarën ka qenë i komentuar. Grupet e punës janë të formuara, kemi pasur edhe një takim të pasuksesshëm liderësh. Në shumë prononcime publike i kemi treguar qëndrimet dhe këtu nuk ka asnjë dilemë se duhet të sillet ligj evropian, ligj reformues për PP. Ajo që është propozuar nga LSDM-ja paraqet ligj i cili në të ardhmen do t’i mbrojë kriminelët e kastës së LSDM-së, të cilët do të largohen në opozitë pas 12 prillit. Kështu që nëse duhet të zhvillohet një takim, sa për sy e faqe, me të vërtetë unë as që e kam mendjen të humbi kohën e qytetarëve”, u shpreh Mickoski.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

R ZH

Lajmet e fundit

Loading...