Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Mickoski kërkon zgjedhje të parakohshme së bashku me lokalet

Shkup, 5 shkurt – Zhurnal.mk – Me zgjedhjet lokale duhet të ketë edhe zgjedhje parlamentare, sepse vendit i duhet shumicë e re parlamentare. Kjo është kërkesë e liderit të VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski.

“Sigurisht se po. Sa më shpejtë të mbahen zgjedhjet parlamentare, sepse ky shtet i vogël, jostabil, tregoi se Maqedonia ka një regjim hibrid, se Maqedonia është ngatërruar në korrupsion në vendin e 111-të”, tha Mickoski.

Ai ka deklaruar se edhe më tej është duke punuar për sigurimin e një shumice të re parlamentare.

“Sigurisht se po punoj. Duroni. Së shpejti do ta mësoni”, tha Mickoski.

Ndërkaq përfundoi, se e mundshme është edhe shumica e re por edhe zgjedhjet parlamentare bashkë me ato lokalet

Изјава на Христијан Мицкоски

Изјава на Христијан Мицкоски

Posted by TV21 on Friday, February 5, 2021

Postime të ngjashme

Shërbime të reja në sportelet e SHA “Posta e Maqedonisë së Veriut”

Z H

Hoxha në inspektim të njësisë së re rajonale të MBPEU-së në Aerodrom të Shkupit

Z H

Aksion i madh antidrogë, janë arrestuar 12 persona, mes tyre dhe një polic

Z H

Konfirmohen ndryshimet në Kodin Penal, vendoset një vepër e re penale

Z H

Do të formohet NP për menaxhim dhe mbrojtje të Parkut Nacional Mali Sharr

Z H

Azeski: Ballkani të hapet, historia të mbyllet, biznesi të bashkohet

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...