Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Mickoski: Kjo do jetë një nga shumë protestat kundër mafijas

Shkup, 9 shtator – Kryetari i VMRO-së, Hristijan Mickoski në fjalimin e tij drejtuar protestuesve para Komisionit Rregullator për Energjetikë tha se në Maqedoni populli është i varfër që ka rrymë të shtrenjtë.

Mickoski akuzoi kryetarin e KRRE-së, Marko Bislomovskin se është i afërt me pushtetin dhe se nuk është aspak i pavarur, njofton Telegrafi Maqedoni.

Sipas Mickoskit, Bislimovski i shërben mafias në Qeveri dhe se VMRO do të vazhdojë ta kërkojë drejtësinë në rrugë.

Mickoski i tha 3 kërkesat e tij e që janë kthimi i çmimit të vjetër të energjisë elektrike, përkatësisht heqjen e shtrenjtimit të rrymës elektrike prej 7.4%, fundjavë pa TVSH, përkatësisht gjatë fundjavës rryma elektrike të jetë pa TVSH dhe profesionalizëm në KRRE, apo siç thotë Mickoski, të mos ketë ushtarë partiak në Komisionin Rregulaltor për Energjetikë, por profesionistë.

Ndryshe, protestuesit që iu bashkuan marshit protestues të VMRO-së dhe brohoritnin dorëheqje dhe mafia.

Postime të ngjashme

Masa lehtësuese nga 27 prilli në Maqedoni

N E

Faton Ameti: Bashkëpunimi me MSHA në funksion të rregullimit të profileve deficitare

R Zh

Filipçe takohet me kreun e BFI-së, ja çka u morën vesh

R Zh

Ilire Dauti: Kuvendi bllokohet sepse shumica nuk ka numra, jo nga opozita

R Zh

Analizë / Hartë e re për Ballkanin, Maqedonia do të shndërrohej në teatrin më të përgjakshëm të tragjedisë së re të njohur si “ZGJIDHJA”!

R Zh

LSDM: Apasiev është luftëtar i rrejshëm për të drejtat e punëtorëve

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...