Maqedoni

Mickoski: Kjo do jetë një nga shumë protestat kundër mafijas

Zhurnal Ads

Shkup, 9 shtator – Kryetari i VMRO-së, Hristijan Mickoski në fjalimin e tij drejtuar protestuesve para Komisionit Rregullator për Energjetikë tha se në Maqedoni populli është i varfër që ka rrymë të shtrenjtë.

Mickoski akuzoi kryetarin e KRRE-së, Marko Bislomovskin se është i afërt me pushtetin dhe se nuk është aspak i pavarur, njofton Telegrafi Maqedoni.

Sipas Mickoskit, Bislimovski i shërben mafias në Qeveri dhe se VMRO do të vazhdojë ta kërkojë drejtësinë në rrugë.

Mickoski i tha 3 kërkesat e tij e që janë kthimi i çmimit të vjetër të energjisë elektrike, përkatësisht heqjen e shtrenjtimit të rrymës elektrike prej 7.4%, fundjavë pa TVSH, përkatësisht gjatë fundjavës rryma elektrike të jetë pa TVSH dhe profesionalizëm në KRRE, apo siç thotë Mickoski, të mos ketë ushtarë partiak në Komisionin Rregulaltor për Energjetikë, por profesionistë.

Ndryshe, protestuesit që iu bashkuan marshit protestues të VMRO-së dhe brohoritnin dorëheqje dhe mafia.

Postime të ngjashme

Kuvendi pritet të votojë rebalancin e dytë të Buxhetit për këtë vit

XH,I

Osmani: Ahmeti në Hagë është ftuar si dëshmitar

Z H

Politikat e gabuara ekonomike – papunësia te shqiptarët është 33%, te maqedonasit 6.3%

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...