Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Mickoski: Ku humbën 7 deputetë të shumicës?

Shkup, 6 shkurt – Se shumica parlamentare nuk është stabile, ka deklaruar në vazhdimësi lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski. Këtë ai sot e arsyetoi me mungesë e 7 votave gjatë votimit ndaj interpelancës së zëvendëskryeministrit për Çështje evropiane, Nikolla Dimitrov.

“Ku humbën 7 deputetë të cilët para 6 muajsh e votuan Nikolla Dimitrovin. Mos vallë ata 7 deputetë do të votojnë Qeveri të re apo ndonjë shumicë të re parlamentare”, tha Mickoski.

Madje ai në disa raste ka deklaruar se po punon në shumicë të re parlamentare. Nëse nuk ndodh kjo, ka kërkuar që bashkërisht me zgjedhjet lokale të mbahen edhe ato parlamentaret.

Postime të ngjashme

Thyhen disa drunj në stadiumin e Tetovës, kërkohen autorët

Z H

Xhaferi-Gërvalla Shvarc: Intensifikim i politikave dhe marrdhënieve ekonomike Maqedoni – Kosovë

Z H

Pendarovski nuk do t’i nënshkruajë ndryshimet në Kodin Zgjedhor

Z H

Ambasadori çek Toman vizitoi Ministrinë e Bujqësisë

Z H

Zaev: Parlamenti ta mbështesë reformën e administratës

Z H

17 të shëruar dhe 74 raste të reja me Covid, vdesin dy pacientë

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...