Mickoski: Maqedonia është e para në Evropë për numrin e vdekjeve nga COVID-19

Shkup, 1 tetor – Maqedonia është vend i parë në Evropë me numër më të madh të vdekjeve nga COVID-19, si pasojë e keqmenaxhimit nga pushteti dhe nga ministria e shëndetësisë, kështu thotë kryetari i OBRM-PDUKM-së, Hrisitijan Mickoski nga Koçani.

Mickoski gjithashtu ka thënë se askush nuk ka dhënë përgjegjësi deri tani për 14 vdekjet në Tetovë, pas djegies së spitalit modular.

Ai gjithashtu ka thënë se vendi ka sistem shëndetësor të rrënuar i cili nuk ju jep ndihmën e duhur për qytetarët. 

Related posts

VMRO publikon kandidatë të tjerë për në zgjedhje, mes tyre dhe aktori Toni Mihajllovski

Z H

Sistemi financiar në gjendje të mirë, bankat konfirmuan rezistencën ndaj goditjeve

N E

Sadi Bexheti: I kam hyrë garës për ti dhënë jetë Tetovës, për të mos ikur të rinjtë

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More