Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Mickoski: Maturantët kanë të drejtë

Mickoski sot deklaroi se ai dhe partia e tij mbështesin maturantët në kërkesat e tyre, duke nënvizuar se maturantët kanë të drejtë, ai njëherit iu bëri thirrje edhe partive të tjera që të mbështesin kërkesat e maturantëve.

“Iu premtua se do të shkurtohen përmbajtjet mësimore, kjo nuk ndodhi. Një pjesë e madhe e kuadrit arsimor për shkak të pandemisë dhe për shkak të paaftësisë së pushtetit që të përballet me pandeminë pamundësoi që një pjesë e tyre të marrin pjesë në mësim. Çfarë kërkojnë maturantët, që të ulet numri i lëndëve obligative për maturën shtetërore”, tha Mickoski.

Postime të ngjashme

Në manifestimin “Dita e Republikës” në Krushevë, në prezencën e Ahmetit dhe Grubit gjuha shqipe u la në “harresë”, reagojnë funksionar të BDI-së

R Zh

Vuçiç: Serbia është e gatshme të nisë helikopterët për të shuar zjarret në Maqedoni

Z H

Angellov: Nevojitet reformë e plotë e sistemit për menaxhim me kriza

Z H

Deputetët ikin për pushime, zgjedhjet lokale do të shpallen më 6 gusht

Z H

RMV/ 37 raste të reja me Covid

Z H

Hoxha në takim me vreshtarët për blerjen e rrushit dhe problemet e vreshtarëve

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...