Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Mickoski: Më 11 Tetor populli maqedonas qëndroi në anën e vërtetë të historisë

Zhurnal Ads

Shkup, 11 tetor – Dita e kryengritjes popullore kundër okupuesit fashist e vazhdoi synimin e popullit maqedonas për jetë të lirë dhe shtet personal. Më 11 Tetor populli maqedonas qëndroi në anën e vërtetë të historisë, ishte kundër terrorit dhe qëndroi në anën e historisë, ishte kundër terrorit dhe qëndroi në anën e drejtësisë, njerëzimit dhe lirisë. thotë kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski në urimin me rastin e 11 Tetorit, Ditës së kryengritjes popullore.

Në emrin tim dhe në emër të VMRO-DPMNE-së, thekson ai, të gjithë qytetarëve ua uroj 11 Tetorin, Ditën e kryengritjes popullore.

Për fat të keq, potencoi ai, sot populli sërish është pa të drejta, ndërsa edhe tregtohet me themelin e shtetin maqedonas dhe luftën e atyre të cilët na e sollën lirinë dhe dhanë sakrificë duke luftuar kundër padrejtësisë.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

NATO mbetet e përkushtuar për siguri dhe stabilitet në gjithë botën

R ZH

100 ditët e Qeverisë, nesër Zaev ju drejtohet qytetarëve

T E

Ngrohja me dru më e përfaqësuar, me rrymë më e pranueshme në aspektin ekologjik

admin

Moti sot

T E

Kontrolle të përforcuara për sanksionim të mosrespektimit të rregullave në komunikacion

Z H

Kompanitë më lehtë do të marrin kredi nga bankat komerciale përmes skemës shtetërore të garancisë, paralajmëroi Besimi

E.E.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...