Mickoski: Ndryshime të mëdha do të vijnë pas zgjedhjeve lokale

Shkup, 19 gusht – Kryetari i OBRM-PDUKM-së në “Facebook” shkroi se nuk duhet të humbet shpresa dhe se do të vijë kohë më e mirë në Maqedoni.

 

“Vjen dita kur qytetarët do të ndjejnë ndryshimet e mëdha që do të ndodhin pas zgjedhjeve lokale”, shkruan Mickoski.

Ndryshe, Mickoski gjatë ditës së djeshme tha se janë afër koalicionit me partitë politike shqiptare opozitare dhe se do të ketë bashkëpunime në komuna të caktuara.

Ai po ashtu i bëri thirrje partisë “E majta” që të bashkëpunojnë, ndërsa nga kjo parti refuzuan bashkëpunimin duke akuzuar OBRM-PDUKM-në se po bashkëpunon me pushtetin.

Related posts

Maqedonia e Veriut do të organizojë për herë të dytë “Ditën e Investimit” në Bursë

N E

Ministri Osmani paralajmëron veting për diplomatët

D V

Ziadin Sela: Ligji për shtetësi do të miratohet, realizohet edhe një e drejtë e mohuar e shqiptarëve

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com