Mickoski: Nëse fitojmë më 17 tetor, bëjmë shumicë të re parlamentare dhe Qeveri të re

Shkup, 3 shtator – Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, sonte nga Gjorçe Petrov, paralajmëroi që nëse VMRO-DPMNE dhe opozita fitojnë në zgjedhjet lokale do të bëjnë shumicë të re parlametare dhe Qeveri të re, transmeton TV21.

 

“Nëse VMRO-DPMNE dhe opozita fitojnë më 17 tetor, do të ketë shumicë të re parlamentare dhe Qeveri të re mes dy raundeve, dmth në peridhë mes 17 dhe 31 tetorit”, u shpreh Mickoski.

Kujtojmë që VMRO-DPMNE, sonte në Gjorçe Petrov ka promovuar kandidatin për kryetar komune Aleksandar Stojkoski./TV21

Related posts

Riintegrimi i të kthyerve nga luftërat e huaja eviton përsëritjen e veprës

D V

AlternAtivA: Partia në pushtet fotografohet me të arriturat tona në kulturë

R Zh

Shekerinska takon sekretarin amerikan të mbrojtjes në Uashington

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More