Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Mickoski ofroi kongres të jashtëzakonshëm, Komiteti qendror e refuzoi

Shkup, 21 shtator – Në Komitetin Qendror të VMRO-DPMNE të mbrëmjes, lideri i partisë Hristijan Mickoski u propozoi anëtarëve të thërrisnin një kongres të jashtëzakonshëm, por një propozim i tillë u refuzua.

Siç u tha jozyrtarisht nga VMRO, Mickoski iu drejtua anëtarëve të Komitetit Qendror mbi menaxhimin e përgjithshëm të partisë nga të gjitha aspektet dhe u zhvillua një diskutim i hapur.

Ai propozoi një kongres të jashtëzakonshëm për shkak të kërkesave nga ish-anëtarët dhe zyrtarët për të ndryshuar udhëheqjen për shkak të rezultateve të dobëta të zgjedhjeve, por kjo kërkesë u refuzua nga organi më i lartë midis dy kongreseve – Komiteti Qendror, i cili do të zgjedhë një Komitet të ri Ekzekutiv sonte.

Postime të ngjashme

Manifestim tradicional “Takim i të parit me më të mirët” (drejtpërdrejtë)

Dafina Vidishiqi

Shekerinska: Ky Samit i NATO-s ishte historik për vendin

Dafina Vidishiqi

Mickoski: Protestojmë për të parë se për çfarë bisedojnë Zaev dhe Buçkovski me Bullgarinë

Dafina Vidishiqi

Ruzhiq – Carovska: Përmirësim i bashkëpunimit shkencor dhe arsimor dhe arsimimit të pakicave kombëtare

Dafina Vidishiqi

UNT-ja promovoi gjashtë libra shkencorë si dhe revistën studentore “UNTstudenti” në bashkëpunim me QBSB-në

Dafina Vidishiqi

Qeveri: Në 75 komuna do të realizohen 99 projekte infrastrukturore

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...