Mickoski: Për shkak të korrupsionit nuk ka mjaftueshëm investime

Shkup, 19 korrik – Kryetari i OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski, kishte takim me Dan Orian të cilit i përfundon mandati i ambasadorit të shtetit të Izraelit në Maqedoni.

 

Në takim, siç njoftuan nga partia opozitare maqedonase, është biseduar edhe për nevojën për përmirësim shtesë të marrëdhënieve bilaterale mes dy vendeve përmes projekteve konkrete.

“Mickoski e njoftoi Orian për gjendjen politike të brendshme në Maqedoni duke theksuar se mungesa konkrete kundër korrupsionit është ndër arsyet se pse Maqedonia nuk është tërheqëse për investimet e huaja”, njoftojnë nga OBRM-PDUKM.

Ata shtojnë se Mickoski në këtë drejtim angazhohet për reforma sistematike.

Related posts

Qeveria: Është miratuar financimi i termocentraleve fotovoltaike Osllomej dhe Manastir përmes BERZH-it

D V

Në 24 orët e fundit asnjë i vdekur në Tetovë si pasojë e Kovid-19

N E

Autobusi me mërgimtarë nga Gjermania përplaset në Kroaci, flet mërgimtari: Zoti na ndihmoi, ishte trishtim i madh!

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com