Agjencia Zhurnal.mk

Mickoski: Premtuan 4 fundjava pa TVSH, ndërsa realizojnë vetëm 1

Shkup, 27 shtator – Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, ka reaguar në lidhje me fundjavën pa TVSH.

Lideri opozitar në pres-konferencë për media tha se Qeveria premtoi 4 fundjava pa TVSH dhe pa kufizime, ndërsa tani premtojnë 1 fundjavë pa TVSH dhe me kufizim deri në 30 mijë denarë.

“Shtatori kaloi kur ata premtuan 4 fundjava pa TVSH dhe sot shohim se si qytetarëve u premtohet vetëm 1 në vend të 4 fundjava pa TVSH dhe kjo është fundjava e festave. Nuk do të jetë pa kufizime siç është premtuar. Do të ketë kufi deri në 30 mijë denarë”, tha Hristijan Mickoski – Kryetar i VMRO-DPMNE-së.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

T E

Lajmet e fundit

Loading...