Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Mickoski: Premtuan 4 fundjava pa TVSH, ndërsa realizojnë vetëm 1

Shkup, 27 shtator – Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, ka reaguar në lidhje me fundjavën pa TVSH.

Lideri opozitar në pres-konferencë për media tha se Qeveria premtoi 4 fundjava pa TVSH dhe pa kufizime, ndërsa tani premtojnë 1 fundjavë pa TVSH dhe me kufizim deri në 30 mijë denarë.

“Shtatori kaloi kur ata premtuan 4 fundjava pa TVSH dhe sot shohim se si qytetarëve u premtohet vetëm 1 në vend të 4 fundjava pa TVSH dhe kjo është fundjava e festave. Nuk do të jetë pa kufizime siç është premtuar. Do të ketë kufi deri në 30 mijë denarë”, tha Hristijan Mickoski – Kryetar i VMRO-DPMNE-së.

Postime të ngjashme

Më shumë se një dokument për ndryshimin e kufijve në Ballkan, DW përmend luftën

R Zh

Presidenti Pendarovski dekreton Ligjet nga Pakoja e pestë e masave ekonomike

R Zh

Ambasadori i BE-së: Heqja e liberalizimit të vizave nuk diskutohet

R Zh

Regjistrohen 364 raste me Kovid-19 prej 2.379 testimeve, 24 të vdekur, 689 të shëruar

R Zh

Kuvendi i miratoi ligjet nga pakoja e pestë të masave ekonomike

R Zh

Mariçiq kritikon opozitën: Vetëm te ne nuk mund të zbatohet votimi online

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...